Viesu nami - Latvijas lielākais viesu māju un naktmītņu katalogs
Jaunumi [LV]
ℜ Portāla atjaunošana
ℜ Sestdien Piejūras dabas parkā notiks “Tīrības dienu” talka
ℜ Novembrī Latvijā norisinās “Tīrības dienas”
ℜ Ventspils piejūras kempingā pieejams bezvadu internets.
ℜ Nepilnīga informācija
GRIBI IEŅEMT ŠO VIETU?
Hostings  - lētākais hostings Latvijā
Šodienas kempings
Ungurs
Ātrā meklēšana
Nosaukums: 
Rajons: 

Kempingi


Drubazas
Talsu rajons
Telšu vieta

Adrese:
Drubazas,
Sabiles novads,
Talsu rajons,
LV-3294
Telefons:
+371 63252351
WWW:
www.drubazas.viss.lv

Cilvēki tagadējā "Drubazu" mājvietā apmetušies jau tālā pagātnē. Par to liecina tieši zem dzīvojamās ēkas atrastie apstrādātie krama gabali un 6-8 cm resnie mieti - seno mītņu paliekas. Atklātais kultūras slānis glabāja auklas keramikas tipam piederošu brūnganu māla trauku lauskas. Tās ir liecības no 3. un 2. gadu tūkstošu mijas pirms Kristus.
"Drubazu" ēkas sāka celt pirms kādiem 500 gadiem. To būvēšanai izmantoti turpat Abavas ielejas nogāzēs lauztie plienakmeņi, ko samūrēja ar dedzināto kaklu javu. Jumtu sedza māla dakstiņi. Senākā saglabājusies mājas daļa ir apvalkdūmeņa fragments. Pašreizējo izskatu ēka sāka iegūt 1989. gadā, kad to mantoja tagadējie saimnieki.
Ceļmalā esošā ēka kalpojusi par riju un šķūni. Pēc pārbūves tā laipni sagaida "Drubazu" viesus. "Drubazas" piedāvā telšu vietas Abavas krastā, sporta laukumus, peldēšanās un makšķerēšanas iespējas, vizināšanos ar trulīti pāri Abavai.
Pļavu taka "Drubazas" izveidota 2003. gada Latvijas Dabas fonda projekta "Zālāju aizsardzība Abavas ielejā" īstenošanas gaita. Projektu finansē Nīderlandes Karalistes Lauksaimniecības, dabas un pārtikas kvalitātes ministrijas un Ārlietu ministrijas programma sadarbībai ar Austrumeiropas valstīm vides aizsardzībā (PIN-MATRA). Lai saimniekiem atvieglotu ganību apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds kopā ar sadarbības partneriem Nīderlandē parūpējies par iespēju uzbūvēt aploku un nojumi, kā arī iegādājies vairākus mājlopus, kuru uzdevums ir, ganoties neļaut aizaugt vērtīgajiem Abavas ielejas zālājiem.
Informācijas stendi izgatavoti pēc Sabiles novada mākslinieka Zigurda Kreba skicēm, Viņš zīmējis arī augus un noformējis Latvijas Dabas fonda sagatavoto informāciju. Takas maršrutu izstrādāja un tās iekārtošanas praktiskos darbus organizēja "Drubazu" saimnieks Andris Dzērve.

Info


Pakalpojumi

Banketu zāle
Futbols
Laivu noma / Laivas
Peldvietas
Piknika vietas
Strītbols
Šūpoles
Svīnību zāle
Teltsvietas
Volejbols


Viesu grāmata

Vārds:*
E-pasts:


Viesu grāmatā nav ierakstu.


© 2006-2019 KEMPINGI.LV
Jebkura KEMPINGI.LV informācijas izmantošana bez saskaņošanas ar autoru ir stingri aizliegta.
KEMPINGI.LV
KEMPINGI UN ATPŪTAS VIETAS LATVIJĀ
CAMPINGS AND CAMP PLACES IN LATVIA
Кемпинги в Латвии
Atpūtas bāze un atpūtas bāzes, teltsvieta un teltsvietas, kempings un atpūtas vieta
vislabāko atrodi šeit
www.kempingi.lv
Hostings